Co ma wpływ na pozycję wizytówki w Mapach?

  Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2024

W dzisiejszych czasach można stwierdzić, że firma, która nie jest obecna w Internecie, nie istnieje. Ludzie szukają usług, produktów, odpowiedzi na nurtujące pytania - wszystkiego w sieci. Jeżeli chcemy dostarczyć im naszą odpowiedź na to pytanie, musimy sami się tam znaleźć. Takim sposobem, by umieścić swoją firmę w Internecie jest oczywiście własna strona internetowa. Oprócz niej, istnieją portale społecznościowe, na których także można założyć profil firmy.


 W tym artykule zajmiemy się jednak wizytówką firmy, a konkretniej jej internetową wersją - wizytówką w mapach Google.

 

Wizytówka firmy w Google Moja Firma

Google Moja Firma to opcja, która pozwala na prezentację swojej firmy w Mapach Google. Jak wiadomo, z map korzysta ogromna ilość osób, zarówno podczas korzystania z nawigacji w samochodzie, jak i podczas zwykłego poszukiwania danego miejsca. Za przykład można podać tutaj np. szukanie usług agencji, która będzie miała siedzibę blisko nas, w konkretnym mieście lub miejscu. Tak też wpisując frazę “agencja reklamowa jasło”, na mapie otrzymamy konkretny wynik - naszą firmę. Klient trafi do nas nawet wtedy, gdy nie zna naszej marki. W przeciwnym razie, jeżeli wizytówka firmy nie jest stworzona, to pozyskanie klienta jest znikome.

 

Jak wybić się w mapach? - pozycjonowanie wizytówki

 

 

To, że każdy biznes powinien mieć założoną swoją własną wizytówkę, jest pewne. W każdym mieście firm oraz wizytówek jest wiele. Tak więc mimo tego, że nasza firma się tam znajduje, może się nie pojawiać podczas wyszukiwania. Może być również tak, że się pojawi, ale będzie się znajdować na końcu długiej listy firm.


Istnieją różne sposoby, które pozwalają na zoptymalizowanie wizytówki, tak by znajdować się jak najwyżej. Podobnie jak w przypadku pozycjonowania strony jest to proces, na który składa się wiele czynników.

 

Poniżej przedstawiamy Wam czynniki, na które warto zwrócić uwagę pozycjonując wizytówkę:

 

  • nazwa firmy

 

Nazwa firmy w Google to podstawa. Powinna ona być prawdziwą nazwą (funkcjonującą w rzeczywistym świecie, na szyldach, papierze firmowym oraz znana klientom). Wpisując dane frazy w Google, można łatwo zauważyć, że oprócz samej nazwy firmy dopisywane są tam istotne słowa kluczowe. Wpływa to znacząco na pozycję w mapach.

 

  • kategorie działalności

 

Wybranie kategorii pasującej do rodzaju działalności to także fundamentalna informacja. Oprócz kategorii głównej do wyboru mamy również 9 kategorii dodatkowych. Warto z tej opcji skorzystać.

 

  • obszar działalności i godziny otwarcia

 

Ustawienie obsługiwanego obszaru działalności to kolejny element, który należy ustawić w swojej wizytówce. Funkcja ta przyda się szczególnie dla lokalnych sklepów, czy też restauracji, które mogą objąć obszar działalności obszarem do jakiego dowożą zamówienia. Dla klientów ważne także jest uzupełnienie godzin otwarcia oraz pamiętanie o ich zmianie podczas dni świątecznych.

 

  • opis firmy i usługi

 

Dodanie unikalnego opisu firmy to możliwość na zaprezentowanie biznesu oraz zamieszczenie w nim ważnych słów kluczowych. Wyświetlany jest on w wynikach wyszukiwania. To samo tyczy się sekcji usług, w których możemy opisać oferowane usługi.

 

 

  • produkty

 

W wizytówce możemy dodać również produkty naszego sklepu, czy firmy. Warto dodać chociaż kilka z nich. Klienci będą wiedzieć, czego mogą spodziewać się w danym sklepie, a ponadto do produktu możemy dodać opis, który przyda się w pozycjonowaniu wizytówki.

 

  • zdjęcia

 

Dodanie do swojej wizytówki zdjęć takich to również podstawa. Należy tutaj dodać minimum, czyli logo, okładkę oraz zdjęcie główne. Oczywiście tych zdjęć warto dodać więcej, gdyż są one czynnikiem rankingowym. 

 

  • opinie

 

Ilość opinii ma znaczenie, nie tylko na pozycję w wynikach wyszukiwania, ale również na przyszłych klientów. Z pewnością wybierając firmę, będą oni sprawdzali oceny danej firmy. 

 

  • pytania i odpowiedzi

 

Warto używać sekcji pytań i odpowiedzi. To w niej klienci mogą zadawać pytania oraz na nie odpowiadać. Moduł jest przydatny ze względu tego, że stanowi coś w rodzaju FAQ, czyli listy częstych pytań. 

 

  • atrybuty

 

Atrybuty to dodatkowe informacje o firmie, które dostarczają często cennych danych. Są to wiadomości takie jak: “usługi na miejscu”, “usługi online” , “dostęp do Wi-Fi”. Rodzaj atrybutu do wyboru jest zależny od rodzaju działalności. 

 

  • wpisy

 

W wizytówce istnieje opcja tworzenia wpisów do aktualności, która pozwala na dostarczanie nowych informacji o firmie dla użytkowników. Wpis umożliwia nam dodanie zdjęcia, tytułu, a także dość sporej treści.

Oferujemy również: